گیتارنوازی باورنکردنی بیمار هنگام جراحی تومور مغزی

تیم عصب‌شناسی مرکز جامع سرطان Sylvester در دانشکده پزشکی میامی میلر، از کریستین نولن، مرد بیمار خواستند تا در حین جراحی خارج کردن تومور از مغز، نت‌هایی را با گیتار بنوازد تا جراحان مهارت او را ارزیابی کرده و از آن محافظت کنند.ایده انجام جراحی مغز در هنگام بیداری ممکن است به اندازه کافی شگفت‌انگیز به‌نظر برسد، اما مردی اهل ایالت فلوریدای آمریکا یک قدم فراتر رفت و در حالی که پزشکان تومور او را برمی‌داشتند، گیتار نواخت.

به گزارش نیویورک‌پست، تیم عصب‌شناسی مرکز جامع سرطان Sylvester در دانشکده پزشکی میامی میلر، از کریستین نولن، مرد بیمار خواستند تا در حین جراحی خارج کردن تومور از مغز، نت‌هایی را با گیتار بنوازد تا جراحان مهارت او را ارزیابی کرده و از آن محافظت کنند.یویورک‌پست از موفقیت‌آمیز بودن این جراحی خبر داد. ریکاردو کوموتار، پزشک و مدیر تیم جراحان در گفت‌وگو با فاکس‌نیوز دیجیتال گفت: «تومور باعث شده بود تا کریستین با هدایت قسمت‌هایی از سمت چپ بدن، به‌ویژه دست چپ به مشکل برخورد کند.

تا حدی که این تومور بر مهارت او در نواختن گیتار نیز تاثیر گذاشته بود». این پزشک افزود: «زمانی که بیمار بیهوش کامل باشد، تیم جراحی توانایی دریافت بازخورد حین عمل را ندارند». ریستین نولن نیز پس از جراحی به فاکس‌نیوز دیجیتال گفت: «در طول جراحی من فقط باید نفس می‌کشیدم و آرام می‌ماندم».

اخبار مرتبط
نظر دهید