چرا تحویل سال ۱۴۰۳ خاص است؟ + اعلام لحظه تحویل سال ۱۴۰۳

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ با توجه به تقارن نوروز با ماه رمضان بسیار متفاوت از سال‌های اخیر خواهد بود.

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ با توجه به تقارن نوروز با ماه رمضان بسیار متفاوت از سال‌های اخیر خواهد بود. سال جدید در حالی تحویل می‌شود که مردم ایران روزه هستند و این تجربه‌ای خاص برای بسیاری از افراد خواهد بود، به ویژه افرادی که در دهه اول، دوم و سوم زندگی خود هستند و تا کنون چنین تقارنی را تجربه نکرده‌اند. عموم افرادی که در دهه چهارم زندگی خود هستند نیز تقارن نوروز با رمضان را تجربه نکرده و یا دستکم آن را به خاطر ندارند.

بسیاری از ایرانیان در روز نخست سال ۱۴۰۳ برای اولین بار در طول زندگی‌شان تحویل سال با زبان روزه را تجربه خواهند کرد. سال ۱۴۰۳ در ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی تحویل می‌شود و آن زمان حدود یکی دو ساعت از اذان صبح گذشته و ایرانیان با زبان روزه پای سفره هفت سین نشسته‌اند.

سال گذشته نیز بخش قابل توجهی از ایام نوروز با ماه مبارک رمضان تقارن داشت اما امسال کل ایام عید نوروز در ماه رمضان در تقارن خواهد بود.

روز اول فروردین ماه امسال برابر با ۲۰ مارس (مارچ) ۲۰۲۴ میلادی و ۹ رمضان ۱۴۴۵ قمری است.

نکته جالب دیگر در مورد سال ۱۴۰۳ این است که اسفندماه این سال ۳۰ روزه بوده و سال ۱۴۰۳ در مجموع ۳۶۶ روزه و سال کبیسه است.

تعطیلات ایام نوروز ۱۴۰۳

۷ روز از ایام ۱۳ عید نوروز ۱۴۰۳ تعطیل خواهد بود.

در نوروز ۱۴۰۳ به رسم هر سال ۴ روز نخست سال تعطیل است و همچنین روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین که به ترتیب روز جمهوری اسلامی و روز طبیعت هستند نیز تعطیل است.

روز دهم فروردین ماه نیز جمعه و تعطیل است. روز دهم فروردین مصادف با روز ضربت خوردن امام علی (ع) و روز دوازدهم فروردین مصادف با روز شهادت حضرت علی (ع) است. روزهای پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم و یازدهم فروردین ۱۴۰۳ در تقویم رسمی کشور تعطیل نیست.سال ۱۴۰۳ سال کدام حیوان است؟سال ۱۴۰۳ سال اژدها خواهد بودو اژدها نماد نیرو و شور نشاط زندگی است و تا هنگامی که جان در بدن دارد، از پستی، ناجوانمردی، دورویی و شایعه‌پردازی فاصله می‌گیرد و در وجود او نشانی از حیله‌گری و دسیسه‌پردازی یافت نمی‌شود.

اخبار مرتبط
نظر 1
  1. BETAGORN می گوید

    سلام.
    میلاد مسیح برشما مبارک.
    ولی،نگفتید …
    کسانی که ده آخر زندگیشون هست ،چه وضعیتی دارند.#.@.#؟

نظر دهید