عربستان مجوز ورود پرواز‌های ایران را نداد

بر اساس اطلاعیه‌ای که به کارگزاران حج و زیارت اعلام شد، پروازهای ۱۳ تا ۱۷ دی‌ماه یعنی پنج روز اول عملیات عمره لغو شد.بر اساس برنامه ریزی‌های سازمان حج و زیارت و تعیین کاروان در سامانه عمره توسط زائران قرار بود اولین گروه زائران عمره مفرده پس از ۹ سال بامداد چهارشنبه ۱۳ دی ماه عازم سرزمین وحی شوند، اما شامگاه سه شنبه ۱۲ دی به زائران اعلام شد که به فرودگاه نیایند و به زمان بعدی به آن‌ها اطلاع داده خواهد شد.

پس از لغو اولین پرواز سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که یکی از شرکت‌های هواپیمایی اعزام کننده زائران به سرزمین وحی است گفت: همه برنامه‌ریزی‌های پروازی و زیرساخت‌های لازم برای اعزام به عربستان آماده شده اما درنهایت به دلیل عدم دریافت مجوز نهایی لازم برای ورود هواپیمای جمهوری اسلامی ایران به کشور عربستان و فرودگاه جده، با مشکل مواجه شدیم.پس از این صحبت به دلیل مشخص نبودن زمان صدور مجوز از سوی عربستان تاریخ دیگری برای اعزام زائران عمره اعلام نشد.

 

حالا حج و زیارت استان تهران در اطلاعیه‌ای به کارگزاران خود اعلام کرد: به دلیل عدم دریافت مجوزهای پروازی توسط شرکت هواپیمایی، کلیه پروازهای عمره از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ تا ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ (پنج روز اول عملیات) لغو می‌گردد و با توجه به اهمیت موضوع و شرایط موجود، به کارگزاران محترم تأکید می‌گردد، نسبت به اطلاع رسانی مناسب به زائران در این خصوص اقدام نمایند.

 

در این اطلاعیه تاکید شده هرگونه اطلاع رسانی در خصوص پروازهای ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ به بعد و اعزام زائرین کاروان‌های لغو شده متعاقباً اعلام خواهدباید منتظر ماند و دید زائران عمره پس از ۹ سال بالاخره چه زمانی رهسپار سرزمین وحی می‌شوند.

 

پروازهای عمره از ۱۰ ایستگاه پروازی انجام خواهد شد و به گفته رئیس سازمان حج و زیارت تا اسفند ماه ۶۲ هزار زائر به سرزمین وحی اعزام خواهد شد و زئران پنج روز از سفر خود را در مکه و پنج روز دیگر را در مدینه منوره سپری خواهند کرد. شد.

اخبار مرتبط
نظر دهید