سرعت آموزش در ایران با دنیا همخوانی ندارد/ انتقاد از جنس معماری مدارس

مدیرعامل بنیاد برکت، گفت: سرعت و پیشرفتی که مدارس و آموزش در دنیا دارد با سرعتی که ما امروز در سیستم آموزشی داریم همخوانی ندارد و ما اندکی عقب افتاده‌ایم.

به گزارش ایسنا، محمد ترکمانه در دومین رویداد “مدارس آینده” که امروز سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: سرعت و پیشرفتی که مدارس و آموزش در دنیا دارد با سرعتی که ما امروز در سیستم آموزشی داریم همخوانی ندارد و ما اندکی عقب افتاده‌ایم. نیاز به تلاش بیشتر است. ان شاءالله به کمک نخبگان این امر سرعت می‌گیرد.

مدیر عامل بنیاد برکت با اشاره به بحث هویت در مدارس که معطوف به جنس معماری و کالبد مدارس است، اظهار کرد: جای تاسف دارد که علیرغم تاکیدات امامین انقلاب و نگاه مقام معظم رهبری به معماری ایرانی و اسلامی، امروز در ساختمانهایی که ساخته می‌شود از جمله مدارس که مهم ترین ساختمان‌هاست، این اتفاق نیافتاده است.

سرعت آموزش در ایران با دنیا همخوانی ندارد/ انتقاد از جنس معماری مدارس

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه حدود ۱۶ سال است که بنیاد برکت ایجاد شده است، گفت: عمده فعالیت‌های این بنیاد معطوف به بحث مدرسه سازی بوده است. احساس نیازی شد و این اتفاق رخ داد. رشد و توسعه‌ای که در بنیاد اتفاق می‌افتد و سرعت تحولی که در دنیا است منجر به ایجاد مدل‌های جدید حوزه آموزش و پرورش می‌شود تا از دنیا عقب نمانیم.

مدیرعامل بنیاد برکت، با بیان اینکه برگزاری رویداد مدارس آینده با پیشنهاد سازمان نوسازی مدارس در سال گذشته رخ داد، توضیح داد: این پیشنهاد را در یک جلسه رئیس سازمان ارائه دادند و با توجه به دغدغه بنیاد برکت این کار را شروع کردیم.

ترکمانه ادامه داد: ما سعی می‌کنیم جایی قرار گیریم که بیشترین اثر را داشته باشیم و نقطه اثرگذار از یک کار بزرگ باشیم. مدارس آینده چه در حوزه محتوایی و بحث آموزشی و چه در حوزه کاربردی این کار را دنبال می‌کنند.

اخبار مرتبط
نظر دهید