خبر خوش برای سهامداران عدالت؛ منتظر این واریزی بزرگ باشید

تقسیم سود بالا در مجامع همواره مورد توجه سهامداران قرار داشته است و حائز اهمیت بوده است، بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع در این مطلب به میزان سود تقسیمی چند نماد پرداخته ایم که در دی ماه سال جاری سود سهام سهامداران را واریز خواهند کرد.در سال جدید جاماندگان سهام عدالت هم بتوانند ثبت نام کنند.

این ثبت نام فقط مخصوص افراد تحت پوشش کمیته بود. با این حال هنوز هم خبری برای جاماندگان سهام عدالت منتشر می شود. آخرین اخبار مربوط به سهام عدالت را ادامه بخوانید.

۱- ددانا (دارویی دانا): ۴۱۰۰ ریال/تقسیم سود: ۸۲ درصد/ (از دی ۱۴۰۲ واریز به حساب سجام)

۲- دکیمی (کیمیدارو): ۲۴۰۰ ریال/تقسیم سود: ۶۸ درصد/ (از ۱۵ دی ۱۴۰۲ واریز به حساب سجام)

۳- داسوه (دارویی اسوه): ۳۴۰۰ ریال/تقسیم سود: درصد/ (از ۲۶ دی ۱۴۰۲ واریز به حساب سجام)

۴- ددام (زاگرس فارمد پارس): ۷۳۰ ریال/تقسیم سود: ۱۰۳ درصد/ (از دی ۱۴۰۲ واریز به حساب سجام)

۵- پخش (پخش البرز): ۱۲۰۰ ریال/تقسیم سود: ۵۰ درصد/ (از ۲۰ دی ۱۴۰۲ واریز به حساب سجام)

۶- شاملا (املاح معدنی): ۱۴۳۰ ریال/تقسیم سود: ۱۰۱ درصد/ (از ۲۰ دی ۱۴۰۲ واریز به حساب سجام)

۷- دجابر (دارویی جابر): ۱۲۰۰ ریال/تقسیم سود: ۷۰ درصد/ (از ۲۵ دی ۱۴۰۲ واریز به سجام)

۸- دقاضی (قاضی دارو): ۲۵۹۲ ریال/تقسیم سود: ۹۰ درصد/ (از ۲۷ دی ۱۴۰۲ واریز به سجام)

۹- دالبر (البرز دارو): ۶۴۰ ریال/تقسیم سود: ۵۹ درصد/ (از دی ۱۴۰۲ واریز به سجام یا بهمن مراجعه به بانک پارسیان)

۱۰- پکرمان (لاستیک کرمان): ۵۵۰ ریال/تقسیم سود: ۵۰ درصد/ (از دی ۱۴۰۲ واریز به سجام یا بهمن در بانک پاسارگاد)

۱۱- تاصیکو (سرمایه گذاری صدر تامین): ۲۲۵۰ ریال/تقسیم سود: ۹۱ درصد/ (سجام واریز از دی ۱۴۰۲ غیرسجام ارسال مشخصات به ٠۹٢٢٠٠۸۷٣٤۸)

۱۲- رمپنا (گروه مپنا): ۳۵۰ ریال/تقسیم سود: درصد/ (سجام واریز از ۳۰ آذر ۱۴۰۲ غیرسجام ۳۰ دی مراجعه به بانک تجارت)

۱۳- پترول (گروه صنایع تکمیلی خلیج فارس): ۵۰ ریال/تقسیم سود: ۲۴ درصد/ (سجام واریز از ۱۵ آذر ۱۴۰۲ غیرسجام ۱۶ دی بانک تجارت)

۱۴- غالبر (لبنیات غالبر): ۱۴۰ ریال/تقسیم سود: ۱۰ درصد/ (سجام واریز از دی ۱۴۰۲ سهامداران تا ۱ میلیون سهم، بالاتر از اسفند)

۱۵- صبا (سرمایه گذاری صبا تامین): ۵۵۰ ریال/تقسیم سود: ۶۳ درصد/ (سجام واریز از ۲۸ آبان ۱۴۰۲ غیرسجام ۵ دی بانک پارسیان)

۱۶- غاذر (کشت وصنعت پیاذر): ۱۷۱ ریال/تقسیم سود: ۱۹ درصد/ (سجام واریز از ۲۰ دی ۱۴۰۲)

۱۷- حکشتی (کشتیرانی ایران): ۲۳۳۰ ریال/تقسیم سود: ۸۴ درصد/ (سجام: واریز از ۱۱ آذر ۱۴۰۲ غیرسجام: از ۳۰ بهمن به بعد بانک تجارت)

۱۸- وسبحان (سرمایه گذاری سبحان): ۳۵۰ ریال/تقسیم سود: ۵۰ درصد/ (سجام: واریز از ۱۹ آذر ۱۴۰۲ غیرسجام: از ۲۵ دی با اعلام شماره حساب)

۱۹- کفراور (فرآورده‌های سیمان شرق): ۱۵۰۰ ریال/تقسیم سود: ۸۹ درصد/ (سجام: واریز از ۲۰ دی ۱۴۰۲ غیرسجام: از ۳۰ دی بانک صادرات)

۲۰- چکارن( کارتن‌ ایران‌ ) : سود سهامداران حقیقی سجامی، از ابتدای دی ماه

این روزها که امکان انتقال سهام متوفی ها به وراث امکان‌پذیر شده است بار دیگر جاماندگان سهام عدالت را با این پرسش مواجه کرده است که آیا ثبت نام جدید سهام عدالت انجام می شود؟

در واقعیت بایستی گفت که دستورالعمل جدیدی برای ثبت نام از افراد حائز شرایط برای دریافت سهام عدالت صادر نشده است و بر این اساس امکان تخصیص سهام عدالت برای افراد جدید امکانپذیر نیست.

سال ۱۳۸۵ بود که مردم بر اساس سیزده دهک رتبه بندی شدند که ۴۹ شرکت حمایت از سهام عدالت را بر عهده گرفتند.پرداخت سود سهام عدالت

نخستین مرحله پرداخت سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ از ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۲ آغاز شد و تا شب یلدا ادامه داشت. همچنین قرار بر این است مرحله دوم واریز سود دارندگان سهام عدالت از اواخر اسفند ماه سال جاری آغاز شود

دلایل واریز نشدن سود سهام عدالت

در حالی که مرحله اول پرداخت سود سهام عدالت تا شب یلدا ادامه داشت برخی از مشمولان این مبالغ را دریافت نکردند که از عمده ترین دلایل آن می توان به حساب راکد، ادغام بانک ها و مشکلات ایجاد شده در شماره شبا بانکی، حسبا بانکی مشترک افراد، حساب های بلند مدت، حساب های مسدود و بلند مدت و ارزی نام برد.

ثبت نام جدید برای جاماندگان سهام عدالت

تا لحظه انتشار این خبر ثبت نام جدید سهام عدالت برای هیچ قشر و سنی حتی فرزندان تازه متولد شده انجام نمی شود و همچنین هیچ گونه سامانه یا سایتی برای ثبت نام سهام عدالت باز نیست.

دریافت سود سهام عدالت متوفی

گفتنی است برای دریافت سود سهام عدالت متوفی بایستی بازماندگانی در اولین اقدام انحصار وراثت را انجام داده و سپس مدارک خود را به یکی از کارگزاری های معتبر تحویل دهند.نکته مهم برای افراد تحت پوشش سهام عدالت این است که حتما تا آخر سال ۱۴۰۲ شماره شبای خود را در سامانه سجام یا سامانه سهام عدالت درج کنند.

سهام عدالت جدید افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و ایثارگران

مجید عشقی رئیس سازمان بورس در آخرین اظهار نظر در این باره در تاریخ ۷ آذر ماه ۱۴۰۲ گفت:کارهای مشمولان جدید سهام عدالت افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد و ایثارگران در حال انجام است، سبد سهامی برای آن پیشنهاد شده و در دولت در حال مذاکره است.

اخبار مرتبط
2 نظرات
  1. گمنام می گوید

    هر وقت نفری ۲۰ میلیون تومان واریز کردید تازه میشه گفت سود سهام،با ششصد هزار تومن میشه یه روز در سال پول توجیبی داشت.اصلا پرداخت هاتون قابل توجه نیست و این پول ناچیز دردی را دوا نمیکند.

    1. تاتا❤کوکی می گوید

      دقیقا

نظر دهید