اهدای زمین رایگان به خانواده های دارای ۳ فرزند

یکی از مهم ترین طرح های مشوقی که دولت برای حمایت از جوانی جمعیت مطرح کرده، اهدای زمین رایگان به خانواده هایی است که بیش از سه فرزند دارند.

اما سوال اینجاست که بعد از چند ماه ابهام در مورد این خبر، این زمین ها واقعا به چه کسانی تعلق می گیرد؟

ارزش این زمین ها چقدر است؟سیاست اهدای رایگان زمین به خانواده های بیش از ۳ فرزند، از سوی دولت سیزدهم دنبال شد تا مشوقی بر افزایش جمعیت باشد.

تمام خانواده هایی که فرزند سوم آن ها بعد از سال ۱۴۰۰ که زمان ابلاغ این قانون است، به دنیا آمده باشد، مشمول دریافت این مشوق خواهد شد.البته قانون دیگری هم برای اهدای زمین رایگان در سال ۱۴۰۲ ابلاغ شده که این یکی، مربوط به خانواده هایی می شود که چهار فرزند زیر ۲۰ سال دارند.

بیشتر خانواده هایی که مشمول این طرح می شوند، این سوال برایشان مطرح شده که جزئیات دریافت این زمین ها به چه صورت است و اساساً چقدر ارزشمند خواهند بود؟!

زمین های اشتراکی!

معاون املاک حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان یکی از متولیان تامین زمین رایگان برای خانواده های دارای ۳ فرزند و بیشتر، چنین توضیح داد که بر اساس قانون ماده ۴، این زمین ها در شهرهایی خواهند بود که جمعیت کمتر از ۵۰۰ هزار نفر دارند.

تقی رضایی خاطرنشان ساخت:این مقام مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد که بر اساس بخشنامه ای که ابلاغ شده، ارزش زمین هایی که برای خانواده های مشمول در نظر گرفته شده، معادل ۱ میلیارد و ۱۷۹ میلیون تومان است.

در صورتی که زمین مزبور، ارزش بالاتری نسبت به نرخ مصوب داشته باشد، در قالب زمین مشاعی و اشتراکی به دو یا چند خانواده واگذار خواهد شد

اخبار مرتبط
نظر دهید