انهدام باند رسیدساز جعلی در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام باند رسیدساز جعلی در کرمانشاه، دستگیری پنج عضو آن و کشف ۹۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.سردار مهدی حاجیان اظهار داشت: پس از مراجعه تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر اینکه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

 

وی عنوان کرد: در بررسی‌های انجام شده و تحقیقات از مالباختگان مشخص شد پس از آن که وسیل نقلیه و کالاهایی همچون طلاجات را برای فروش در فضای مجازی آگهی کرده‌اند افرادی ناشناس برای خرید با آن‌ها تماس تلفنی برقرار کرده‌اند.

 

حاجیان گفت: افراد خریدار پس از توافق بر سر قیمت، مبلغ مورد نظر را در ظاهر از طریق رسیدسازهای جعلی به حساب فروشندگان از طریق سامانه شبا واریز و کالا یا وسیله نقلیه را دریافت و سپس متواری شده‌اند.

 

رئیس پلیس استان کرمانشاه افزود: با دریافت این اطلاعات کارشناسان پلیس فتا استان با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی پنج عضو باند که از افراد سابقه دار یا تحت تعقیب بودند شده و طی عملیاتی ضربتی آن‌ها را دستگیر کردند.وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 70 نفر از اعضای باند رسیدساز جعلی اعلام شکایت کرده‌اند گفت: میزان کلاهبرداری این افراد تاکنون بیش از 90 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

حاجیان با بیان اینکه احتمال کلاهبرداری‌‌های مشابه توسط افراد باند وجود دارد از شهروندان خواست تا برای اعلام شکایت و یا پیگیری پرونده به پلیس فتا کرمانشاه مراجعه کنند.

اخبار مرتبط
نظر دهید