دستگیری ۴ عامل اصلی حادثه‌ «راسک»

فرمانده کل انتظامی کشور از دستگیری عاملان حادثه‌ تروریستیِ راسک خبر داد و گفت: ۴ عاملِ اصلی حادثه‌ راسک در عملیاتی غافلگیرانه زنده و سالم دستگیر شدند و همچنین تعدادی سلاح و تجهیزات برای اجرای ترور و مبالغی ارز نیز از جنایتکاران کشف و ضبط شد.

سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به عملیاتِ بزرگ و گسترده‌ مبارزه با تروریسمِ فراجا از دستگیری عاملان حادثه‌ راسک خبر داد.

وی گفت: ۴ عامل اصلی و دخیل در حادثه تروریستیِ راسک که در شب حادثه حضور داشتند و موجب شهادت چند تن از کارکنان پلیس شدند، دستگیر شدند.

جنایتکاران حادثه‌یِ راسک را زنده دستگیر کردیم تا در گام بعد به مجازاتِ آمران برسیم

سردار رادان در ادامه به تشریح آخرین اقدامات واحدهای عمل کننده فراجا در مبارزه با تروریسم پرداخت و افزود: پس از حادثه‌یِ راسک این قول را به ملت عزیز ایران دادم که انتقامی جانکاه از تروریست‌ها خواهیم گرفت و شایسته است اعلام نمایم که واحدهای عمل کننده پلیس در مبارزه با تروریسم طی چند روز گذشته به توفیقات قابل توجهی دست یافتند.

 

فرمانده کل انتظامی کشور از دستگیری عاملان حادثه‌ تروریستیِ راسک خبر داد و گفت: ۴ عاملِ اصلی حادثه‌ راسک در عملیاتی غافلگیرانه زنده و سالم دستگیر شدند و همچنین تعدادی سلاح و تجهیزات برای اجرای ترور و مبالغی ارز نیز از جنایتکاران کشف و ضبط شد.

به گفته رییس پلیس کشور، ۴ عاملِ اصلی حادثه‌ی راسک را در عملیاتی غافلگیرانه زنده و سالم دستگیر کردیم که موجب شوک و ضربه‌یِ روانی به گروهک‌ِ معاند شد. آنها تصور می‌کردند که از رصدِ اطلاعاتیِ ما خارج شده‌اند. همچنین تعدادی سلاح و تجهیزات برای اجرای ترور و مبالغی ارز از جنایتکاران کشف و ضبط گردید.

سردار رادان با بیان اینکه به رده های مرتبط در فراجا ابلاغ شد تا مستندات بلافاصله و با تکمیل تحقیقات در اختیار افکار عمومی قرار گیرد،  افزود: به اطلاعاتِ خوبی در خصوص دستگیریِ سایرِ عوامل و آمرانِ حادثه‌یِ راسک رسیده‌ایم و ریشه‌یِ تروریسم را باِذن الله خواهیم سوزاند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، روز گذشته سخنگو و معاون اجتماعی فراجا نیز در یاداشتی در خصوص نوع و نحوه پیگیری و برخورد با عوامل تروریستی حادثه راسک نوشت:« رفتار پلیس در خصوص وقایع گذشته نشان از آن دارد که شاید شناسایی، دستگیری و مجازات متعدیان به جان کارکنان خدوم فراجا، زمان بر باشد و مدتی طول بکشد اما بی پاسخ و بی کیفر باقی نمی‌ماند.

در واقعه راسک نیز بی‌شک موضع گیری بر اساس قواعد، روابط و حقوق بین الملل عمومی و ملحوظ نظر قرار دادن مناسبات و اصول سیاست خارجی؛ در حال پیگیری و انجام است و حتما به فضل و کرم الهی افراد دخیل در این حادثه شناسایی و دستگیر می شوند. پلیس به طور قاطع به این کردارِ تروریستی گروهک‌ها اعتراض و اسکان و فعالیت آزادنه آنها را در کشورهای همسایه محکوم می نماید.

از آنجایی که سازمان‌های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد، اینترپل و شورای امنیت ملل متحد حمله تروریستی و اقدام علیه مقر پلیس را محکوم نموده‌اند؛ باعث شده تا امکان پیگیری با استفاده از سازوکارهای موجود در این سازمان‌ها بیش از قبل فراهم باشد و مقابله با فعالیت‌های تروریستی از طریق سازمان‎های بین المللی و مجاری دیپلماتیک با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت سرزمینی بیش‌ از گذشته تسهیل شود.

در هر حال، هر قطره خون یارانمان در سازمان بزرگ فراجا سبب ساز تامین امنیت هر چه بیشتر شهروندان است اما نمی گذاریم این خون های پاک، پایمال شوند.»

در حمله کور تروریست‌ها به مقر انتظامی در شهرستان راسک در نیمه شب پنجشنبه ۲۳ آذر ، ۱۱ تن شهید و تعدادی نیز مجروح شدند.

اخبار مرتبط
نظر 1
  1. سعید زرین می گوید

    درود بر شما سردار خداوند حافظ شما نیروهای عزیز باشد خدا قوت

نظر دهید